Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Decydując się na instalację kominkową, trzeba mieć na uwadze to, że jednym z jej najistotniejszych elementów będzie kratka wentylacyjna. Dzięki odpowiednio dobranej kratce, cała instalacja będzie spełniać wyznaczoną rolę i nie ulegnie poważniejszej awarii. Kratki kominkowe są zakończeniem profesjonalnie montowanych kanałów rozprowadzających ciepłe powietrze. Istnieją jednak różne modele takich kratek, które odpowiadają m.in. za umiejętne sterowanie dostarczanym powietrzem, a konkretniej jego ilością. Wpływ na to ma przede wszystkim położenie żaluzji.

Miejscem instalowania tego typu kratek jest specjalistyczny czopuch wybranej obudowy kominkowej. Instalacja może odbywać się m.in. w ścianie. Kratka ma ogromny wpływ na ogólną wentylację pomieszczenia, ale też na wystrój całego wnętrza, dlatego warto dobierać ją z głową. Z racji tego opłaca się przeanalizować wszystkie dostępne możliwości i na tej podstawie zdecydować się na finalny zakup. Niektóre modele kratek wentylacyjnych charakteryzują się różnorakimi walorami dekoracyjnymi. 

Kratki wentylacyjne - czym kierować się przy wyborze?

Osoby chcące mieć w swoim domu instalację kominkową, muszą się zdecydować na zakupienie przynajmniej kilku kratek wentylacyjnych. Najważniejsza kratka zostanie umieszczona w górnej części użytkowanej obudowy kominka. Zaleca się także stosowanie kratek podstropowych, ale tutaj pomocna będzie porada fachowca. Istnieją również takie kratki, które mają za zadanie rozprowadzać powietrze po suficie czy też ścianach. Ich wielkość będzie uzależniona od kilku czynników, ale przede wszystkim od mocy, którą na co dzień będzie dysponować instalowany kominek. Warto wybierać takie modele kratek, które będą w stu procentach odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a przede wszystkim na oddziaływanie wysokiej temperatury, co przy kominkach jest nieuniknione. 

Osoby, które staną przed wyborem odpowiednich kratek wentylacyjnych muszą wziąć pod uwagę różnorodność dostępnej oferty. Tym samym kratkę można dobrać na podstawie:

  • szerokości jej kieszeni,
  • jej wysokości i głębokości,
  • jej średnicy,
  • jej pola czynnego.

Jak widać wyraźnie nie musi to być łatwa decyzja, jednak porozumiewając się z doświadczonym specjalistą, na pewno nie popełni się w tej kategorii żadnego błędu. Kratki mogą mieć rozmaite kształty (np. prostokątne czy też okrągłe). Zainteresowani mogą przeznaczyć swoje środki również na kratki otwarte proste czy też otwarte narożne.

Kratki wentylacyjne o ozdobnych właściwościach

Sporą popularnością na rynku cieszą się obecnie kratki wentylacyjne o ozdobnych właściwościach. Trzeba mieć na uwadze to, że mają one niezwykle pozytywny wpływ na aranżację konkretnych wnętrz. Warto więc zwrócić uwagę na kratki o oryginalnych kolorach, np. białych, kremowych, miedzianych, niklowanych czy też grafitowych. Kolor może być dopasowany do stylu danego wnętrza lub też do mebli, które będą się znajdować w pomieszczeniu, w którym znajdzie się instalacja kominkowa.

Oferta sklepu Kratki jest bardzo urozmaicona, więc zainteresowani nie będą mieć żadnych problemów z tym, aby wydać swoje pieniądze na kratki w wersji tradycyjnej. Poszczególne modele opłaca się jednak między sobą dobrze porównać i przeanalizować pod tym kątem obecny rynek wnętrzarski. Kratki typu tunel sprawdzą się m.in. w nowoczesnych przestrzeniach. Kratki podłogowe cechują się natomiast niezwykłą solidnością wykonania, ponieważ do ich produkcji wykorzystano stal nierdzewną. Z racji tego są odporne na powstawanie korozji i uszkodzeń mechanicznych. Radzą sobie także z większymi obciążeniami. Ciekawym rozwiązaniem będą również kratki ze zdobieniami w postaci kryształków Swarovskiego. 

O innych elemantach instalacji grzewczej przeczytasz w dziale Ogrzewanie

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie