Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Każdego roku kolejne osoby decydują się na kominek. To rozwiązanie doceniane z wielu powodów, wpływ na to ma oryginalny wygląd doskonale komponujący się z każdym wnętrzem, ale także fakt, że kominki mają praktyczne zastosowanie, mogą bowiem nie tylko być formą wsparcia dla centralnego ogrzewania, ale także ogrzewać więcej niż jedno pomieszczenie. Czy istnieje możliwość ogrzania domu z wykorzystaniem kominka z płaszczem wodnym i w jaki sposób on funkcjonuje?
 
Czy warto się zdecydować na ogrzewanie płaszczem wodnym? 

Wodny wkład kominkowy jest urządzeniem, którego zadaniem jest współpraca z centralnym ogrzewaniem. Jest to model o estetycznym wyglądzie, dzięki czemu często jest traktowany jako ważny element wystroju salonu. Kominek z płaszczem wodnym dorównuje tradycyjnym z wielu powodów, przede wszystkim w aspekcie wizualnym, ale również ekonomicznym oraz ekologicznym.

To rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w okresie jesiennym, kiedy większość osób chce trochę podnieść temperaturę w salonie. Dodatkowo jest to wyjątkowo wydajny sposób ogrzewania, przy jego pomocy możliwe jest podwyższenie temperatury wody, która następnie rozprzestrzenia się po grzejników znajdujących się w całej nieruchomości, a także do zbiornika, w którym znajduje się woda do domowego użytku.

Niektórzy zastanawiają się czy kominek może być jedynym sposobem ogrzewania domu. Odpowiedź niestety brzmi: nie. W trakcie planowania instalacji trzeba mieć świadomość, że jest to zabronione przez polskie prawo, w związku z czym konieczne jest zdecydowanie się na inny sposób ogrzewania nieruchomości, dobrze sprawdzi się na przykład ogrzewanie gazowe.  

Wsparcie domowego ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym daje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, dzięki paleniu w kominku możliwe jest bowiem zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Dzieje się tak, ponieważ w kominku pali się drewnem, które jest nie tylko łatwo dostępnym, ale też stosunkowo niedrogim paliwem. 
 
Kominek z płaszczem modnym jako stylowe uzupełnienie wnętrza 

Należy zwrócić uwagę, że kominek z płaszczem wodnym, poza aspektami praktycznymi, ma również inne zalety. Może stać się ważnym elementem dekoracyjnym salonu. Jego minimalistyczna forma świetnie komponuje się z wnętrzami wykończonymi w stylu klasycznym, nowoczesnym czy industrialnym. Na wygląd kominka w znacznym stopniu wpływa jego obudowa, na szczęście obecnie wybór jest bardzo duży, zatem po przejrzeniu katalogu z propozycjami każdy konsument z pewnością znajdzie propozycję, która przypadnie mu do gustu i będzie dobrze się komponować z resztą wystroju wnętrza.
 
Optymalne wykorzystanie energii dzięki ogrzewaniu wody kominkiem 

Wkłady kominkowe o nowoczesnym charakterze, jak choćby LUCY PW 20, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii gwarantują dobre wykorzystanie energii. Dzięki temu zespół płaszcza wodnego umożliwia odbieranie spalin, a następnie przekazywanie ciepła do systemu grzewczego. Na dobrą efektywność wpływa również wężownica, a także wzmocniony szpilkami korpus płaszcza wodnego.

Czy ogrzewanie domu kominkiem z płaszczem wodnym jest bezpieczne? 

Opisywane urządzenia spełnią oczekiwania wszystkich, nawet osób, dla których kluczową rolę odgrywają względy bezpieczeństwa. Za przykład może posłużyć wspomniany już model LUCY PW 20. Gwarantuje on pełną szczelność, a to za sprawą mocnych spawów, które zostały wykonane w osłonie gazu szlachetnego.  
 
Co istotne, zastosowane stalowe części zostały wycięte laserowo z wykorzystaniem najnowocześniejszych modeli maszyn. Należy zwrócić uwagę na fakt, że przednia część wkładów jest wyposażona w szybę, która jest żaroodporna. Charakteryzuje się ona dużą wytrzymałością (nawet 660°C) co sprawia, że wykorzystywanie wkładu w domu jest w pełni bezpieczne.  
 
Wygoda użytkowania, czyli satysfakcja gwarantowana! 

Osoby biorące pod uwagę kupno wkładu kominkowego z płaszczem wodnym, mającego za zadanie pełnić funkcję wsparcia dla centralnego ogrzewania, często nie wiedzą czy taka decyzja wiąże się z konieczności wykonywania dużej ilości prac dodatkowych. Największą obawę stanowi czyszczenie szyby wkładu kominkowego w taki sposób, aby możliwe było oglądanie ognia. Kolejną istotną kwestią jest pozbywanie się popiołu z wkładu. 
 
Na szczęście żadna ze wspomnianych kwestii nie powinna stanowić problemu dla osób, które ostatecznie zdecydują się na wprowadzenie takiego rozwiązania u siebie w domu. Dzieje się tak, gdyż większość modeli ma ruszt oraz popielnik, które można bez trudu wyciągnąć, co z kolei wpływa na łatwość utrzymania czystości we wkładzie. Ponadto system czystej szyby w znacznym stopniu ogranicza osadzanie się sadzy. 

Dzięki sterownikom obsługiwanie kominka z płaszczem wodnym jest wyjątkowo łatwe. System może współpracować z różnymi typami głównego źródła ogrzewania nieruchomości. Dodatkowo wykonanie instalacji wkładu kominkowego z płaszczem wodnym nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, gdyż wykorzystuje się do tego system ogrzewania, który już jest wykorzystywany w domu.  
 
Ogrzewanie podłogowe z kominka – czy da się to zrobić? 

Można zdecydować się na wprowadzenie takiego rozwiązania, jednak w takim przypadku warunkiem koniecznym jest współpraca z kotłem. Dobrym rozwiązaniem może okazać stworzenie dwóch układów, które będą stanowić źródło ogrzewania na bazie kominka oraz ogrzewania podłogowego.

Nasze najnowsze artykuły znajdziesz Tutaj

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie