Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

 

Bez względu na to, czy znajdujemy się na etapie budowy domu, czy też planujemy właśnie remont, z pewnością zależy nam na tym, aby nasz dom był ogrzewany maksymalnie efektywnie. Nie zawsze mamy też ochotę na sięganie po jedno z tych rozwiązań, które generują duże koszty na starcie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się więc ze sposobem funkcjonowania charakterystycznym dla zróżnicowanych systemów ogrzewania. Takie podejście zapewnia możliwość podjęcia przemyślanej decyzji, co jest ważne choćby dlatego, że mamy do czynienia z decyzją, której konsekwencje będą dawać o sobie znać przez lata. Jeśli dodamy do tego, że mówimy o decyzji, która generuje pewne koszty jasnym stanie się, że nie należy się z nią spieszyć.

Piec gazowy i jego specyfika

Piec gazowy to dość popularne rozwiązanie, zastanawiając się nad jego zakupem powinniśmy jednak wiedzieć, z jakimi kosztami wiąże się jego posiadanie. To aspekt, którego znaczenie jest nie do przecenienia gdy podejmujemy decyzję. Odpowiedź na pytanie o to, jakie ogrzewanie wybrać, może mieć przecież kluczowe znaczenie dla naszego komfortowego mieszkania. Ogrzewanie gazowe ma przynajmniej kilka takich zalet, których nie da się zakwestionować. Na pierwszy plan wysuwa się przy tym to, że jego obsługa nie należy do czynności czasochłonnych. Tak naprawdę, kluczowe znaczenie mają w jego przypadku przeglądy techniczne, choć nie można też zapominać o okresowym czyszczeniu pieca. Użytkownik dba przede wszystkim o to, aby ustawiona była stała temperatura. Nieustanna kontrola kotła nie jest tu wcale koniecznością. Kocioł gazowy ma i ten plus, że nie wymaga od nas przygotowywania specjalnego pomieszczenia na paliwo. Tak samo wygodne może być zresztą korzystanie z wolnostojącego pieca gazowego, nie zaskakuje więc to, że wiele osób decyduje się na taką właśnie opcję.

Piec gazowy i ekologia

Gdy mówi się o paliwach grzewczych, piecowi gazowemu często przeciwstawia się ten, który wykorzystuje ekogroszek. Tymczasem oba rozwiązania charakteryzują się tym, że dbają o środowisko naturalne. Nowoczesne piece umożliwiają jedynie minimalną emisję szkodliwych pyłów w procesie spalania. Często jest to poziom nawet siedemdziesiąt razy mniejszy niż ten, z którym mamy do czynienia w przypadku klasycznego kotła zasypowego. Nie można przy tym zapominać, że gaz ziemny jest często uznane za najbardziej ekologiczne paliwo.

Ogrzewanie gazowe i węglowe

Osoby, które nadal zastanawiają się nad ogrzewaniem węglowym, zwykle zwracają uwagę na to, że mamy do czynienia z nieskomplikowanym systemem, dla którego charakterystyczne są niskie koszty. To właśnie kotły na węgiel są najtańszymi z dostępnych na rynku rozwiązań. Niestety, nie da się ukryć, że węgiel jest też tym paliwem, które przyczynia się do największego wzrostu poziomu zanieczyszczenia. Zaletami ogrzewania węglowego są też dostępność opału oraz niskie koszty wiążące się zarówno z inwestycją, jak i z naprawami. Jeszcze przed podjęciem decyzji o wykorzystaniu takiego rozwiązania we własnym domu należy mieć jednak świadomość tego, że nie obejdziemy się bez dodatkowego miejsca, w którym będziemy składować opał. Konieczne może być też systematyczne usuwanie popiołu już po spaleniu węgla.

Palenie węglem w Krakowie

Zgodnie z uchwałą XVIII/243/16 na obszarze Gminy Miejskiej Kraków należy liczyć się z poważnymi ograniczeniami odnoszącymi się do wykorzystywania tych instalacji, w przypadku których mamy do czynienia ze spalaniem paliw. Uchwałę przyjęto 15 stycznia 2016 roku, a jej inicjatorem jest Sejmik Województwa Małopolskiego.

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie