Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

W sytuacji, gdy od dłuższego czasu marzysz o pięknym wnętrzu z tradycyjnym piecykiem, powinieneś wziąć pod uwagę kozę z płaszczem wodnym. To właśnie to urządzenie będzie doskonałym wsparciem dla ogrzewania centralnego. Jednym z najpopularniejszych modeli, na który możesz się zdecydować jest Koza K9 PW fi 150. To model, który jest wyposażony w nowoczesny panel wodny. Dzięki temu masz pewność, że domowa instalacja centralnego ogrzewania będzie doposażona w ciepłą wodę. To spore udogodnienie przede wszystkim dla tych osób, które cenią sobie własny komfort oraz są nieco zapracowani. Moc z wody w takim urządzeniu wynosi około 2,5 kW. W związku z tym warto się na nie zdecydować zwłaszcza w przypadku małych domów czy też pomieszczeń sąsiadujących, w których na co dzień znajdują się grzejniki.

Koza z płaszczem wodnym - maksymalne wykorzystanie energii

Przyłączenie wspomnianego wyżej obiegu wody nie jest skomplikowane, ponieważ wystarczy skorzystać z dwóch króćców, w których znajdzie się jednocalowy gwint wewnętrzny. Panel wodny w takim sprzęcie wykonany jest z wysokiej klasy stali, o grubości 4 mm. Instalacja, którą będzie się podłączało musi pozostać w układzie otwartym, a woda, która się w niej znajdzie nie powinna być używana w celach użytkowych. Taka koza zapewnia maksymalne wykorzystanie energii. Tyczy się to zwłaszcza modelu Koza K6 fi 130. Piec z tej kategorii optymalnie wykorzystuje ciepło, a to za sprawą swojej precyzyjnie wykonanej konstrukcji, w której użyto ścianek z najwyższej klasy żeliwa. Grubość wynosi w tym przypadku 8 mm. Ponadto w takiej kozie zainteresowani uświadczą obecność deflektora, który wydłuża drogę spalin. Tym samym nie będzie żadnych problemów z tym, aby wydajnie dopalić cząstki opału. 

Koza z płaszczem wodnym a kwestia bezpieczeństwa

Przy zakupie kozy z płaszczem wodnym jedną z najistotniejszych kwestii pozostaje oczywiście bezpieczeństwo, jednak w tym przypadku nie trzeba się o nic martwić. Jest to rozwiązanie efektowne, efektywne i bardzo bezpieczne. Ponadto taka koza idealnie wpasuje się w Twoje wnętrze, nawet te najnowocześniejsze. Ważne jest to, aby wybierać do swojego domu przetestowane produkty, które są wykonane z najsolidniejszych materiałów. Przykładem będzie tutaj Koza K6 fi 130, która została wspomniana już nieco wcześniej. Szyba takiej kozy została stworzona z ceramiki żaroodpornej, która jest w stanie utrzymać temperaturę na poziomie 660 stopni Celsjusza.

Opisywany model kozy jest również wygodny w użytkowaniu, więc nawet te osoby, które nie miały styczności z takim sprzętem będą w stanie umiejętnie go obsługiwać. Jeśli jesteś osobą zapracowaną i często przebywasz poza domem, a więc np. w pracy lub też na wyjeździe rekreacyjnym, taka opcja będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Koza z płaszczem wodnym - niesamowity design i wiele różnych zalet

Atutem kozy z panelem wodnym jest oczywiście jej niesamowity design, który świetnie wpasuje się w wiele różnych wnętrz. Kozę można łączyć z obrazami, zegarami oraz meblami salonowymi, dzięki czemu całe pomieszczenie staje się klimatyczne i wyjątkowe. Koza z pewnością wzbogaci wybraną przestrzeń, a oprócz tego doprowadzi do sytuacji, iż stanie się ona jak najbardziej funkcjonalna. Piec posiada ciekawe zdobienia, a więc nie będziesz mieć problemów z tym, aby dopasować go do charakteru swojego salonu. Odpowiednim rozwiązaniem może być dla Ciebie wspomniany model K6 fi 130, który cechuje się bardzo minimalistycznymi kształtami.

Zainteresowani zakupem takiego urządzenia klienci powinni zwrócić uwagę na jego szereg zalet:

  • odporność na uszkodzenia mechaniczne i liczne awarie techniczne,
  • kilkuletnia gwarancja,
  • bardzo łatwy montaż oraz późniejsza obsługa urządzenia,
  • wysokie bezpieczeństwo stosowania,
  • maksymalne wykorzystanie energii,
  • nadanie wnętrzu nowoczesnego charakteru,
  • odpowiednia propozycja dla zapracowanych i zabieganych osób,
  • optymalne uzupełnienie domowego systemu ogrzewania,
  • wysoka wydajność energetyczna,
  • ekologiczne spalanie.

Jak widać takich zalet jest naprawdę sporo, więc nie warto się zbyt długo zastanawiać i czym prędzej postawić na wydajną i funkcjonalną kozę z płaszczem wodnym. 

O innych metodach ogrzewania domu przeczytasz w dziale Ogrzewanie

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie