Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

 

Analizując możliwości, jakie otwiera przed nami rynek nie możemy nie zauważyć tego, że obecnie możemy wybierać spośród dwóch rodzajów wkładów kominkowych. Tylko od nas zależy więc to, czy będą to wkłady żeliwne, czy też stalowe. Oba cieszą się dużą popularnością, nic więc dziwnego, że często pojawia się pytanie o to, który z nich może zostać uznany za rzeczywiście idealny w naszym przypadku. Jeszcze przed zakupem warto przeanalizować każdą z dostępnych opcji.

Wkład żeliwny i jego specyfika

Materiał wykonania jest uważany za szczególnie ważną cechę wkładów. Wpływa ona przecież nie tylko na sam wygląd urządzenia, ale również na jego funkcjonalność. Wkłady żeliwne powstają z wykorzystaniem żeliwnych odlewów, a co za tym idzie, ich dno, ściany, plecy oraz czopuch powstają właśnie z wykorzystaniem tego materiału. Mamy do czynienia z dość masywną konstrukcją, a to sprawia, że możemy mieć zaufanie do zdolności akumulacyjnych takiego kominka. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, z pewnością nie pożałujemy go zwłaszcza, gdy naprawdę duże znaczenie mają dla nas przede wszystkim parametry grzewcze urządzenia. Kominek żeliwny nie tylko dość długo akumuluje ciepło, ale i długo oddaje je do pomieszczenia. Okazuje się przy tym, że wybór mocy kominka wcale nie jest trudny i bez trudu można dopasować ją do potrzeb konkretnego pomieszczenia. Jeśli interesują nas kwestie związane ze stylem, warto wspomnieć o tym, że kominki żeliwne kojarzą się przede wszystkim z wnętrzami rustykalnymi i klasycznymi. Wcale nie oznacza to jednak, że nie można sięgać po nie mając słabość do stylu skandynawskiego, chcąc jednak wzbogacić wnętrze proste i nowoczesne. Za zakupem kominków żeliwnych przemawia także ich niewygórowana cena, można więc znaleźć rozwiązanie idealnie odpowiadające naszym potrzebom bez konieczności ponoszenia sporych nakładów finansowych.

To warto wiedzieć o kominkach stalowych

Zabudowane wkłady stalowe, zgodnie ze swoją nazwą, są wykonane ze stali. Ich znakiem rozpoznawczym jest przy tym sam ich kształt – prosty i regularny. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które cenią sobie wysoko zarówno nowoczesny wygląd, jak i styl. Kominek wykonany ze stali zwraca na siebie uwagę także dlatego, że jest wyposażony w dużą komorę spalania znacząco poprawiającą jego wydajność. Ciekawym rozwiązaniem w kominkach stalowych jest też tak zwany Glass system, a więc zewnętrzna szyba o walorach dekoracyjnych, która sprawia, że front wkładu jest optycznie powiększony. Ciekawym rozwiązaniem okazują się też regulowane nóżki, które sprawiają, że kominek jest łatwiej wypoziomować, a także elementy takie, jak dolot powietrza, których nie trzeba zamawiać oddzielnie.

Więcej o kominkach przeczytasz w dziale Ogrzewanie

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie