Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Przedłuż sezon na świeżym powietrzu za pomocą paleniska lub kominka na świeżym powietrzu.  

Popularność życia na świeżym powietrzu rośnie - świadczy o tym niedawny rozwój budownictwa mieszkaniowego na świeżym powietrzu. Przeprowadzone w 2018 r. przez firmę Houzz® badania krajobrazowe wykazały, że połowa właścicieli domów spędza więcej czasu na zabawie na świeżym powietrzu po ukończeniu projektów architektonicznych.

Dodanie miejsca na ognisko lub kominka na zewnątrz to świetny sposób na zakotwiczenie przestrzeni do korzystania z niej przez cały rok, przedłużenie sezonu na świeżym powietrzu lub pozostanie na zewnątrz późnym wieczorem, kiedy to temps się ochłodzi, a Ty pozostaniesz w kontakcie z ludźmi - i na zewnątrz.

Ale który z nich jest odpowiedni dla twojej przestrzeni życiowej na zewnątrz? Oto pięć rzeczy do rozważenia:

1. FUNKCJONALNOŚĆ

Najważniejsze, jak zamierzasz go wykorzystać? Zabawić większą grupę? Czas rodzinny? Przestój z życiowej pracowitości? Doły ogniowe - lub strażackie - są idealne do tego bardziej nieformalnego otoczenia z większą ilością osób. Pomyśl o oprawie przypominającej ognisko, w której można opowiadać historie i doganiać przyjaciół. Możesz też użyć dołów gazowych, aby zaakcentować swoją przestrzeń, np. na szczycie ściany oporowej lub wokół fontanny czy wodospadu. Dołki ogniowe mogą być stałe, aby dodać wartości Twojemu domowi lub czemuś, co możesz poruszać się w zależności od wiatru lub słońca.

Kominki zewnętrzne są idealne do bardziej kameralnych wnętrz, aby zrelaksować się z bliskimi, przytulić się z dobrą książką lub odpocząć od gorączkowego dnia. Możesz mieć spokojne chwile na odpoczynek przed kominkiem, a także angażować się w pracę w grupach i rozmowy wokół kominka. Kominek może również dzielić przestrzenie, takie jak jadalnia i salon. A jego murowana konstrukcja może dać Ci więcej prywatności od sąsiadów, zablokować wiatr i zapewnić cień od słońca.

2. PROJEKT

Dołki przeciwpożarowe mogą mieć prawie każdy rozmiar i kształt, ale to, co jest modne na zewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, to stolik ogniowy z palnikiem w środku. Modele niestandardowe oferują wiele opcji wykończenia (kamień, kafelki, blok, sztukateria), aby skoordynować je z zewnętrzną stroną domu. Zazwyczaj jest to stolik o wysokości nie utrudniającej rozmowy lub widoku na zewnątrz, ale może on siedzieć niżej jak stolik do kawy - lub wyżej jak stół w pubie. Dołki przeciwpożarowe zazwyczaj znajdują się w środku przestrzeni, ale mogą być również atrakcyjnym elementem akcentującym na obwodzie.

Kominek jest większy i wyższy niż dół kominkowy. Daje on możliwość tradycyjnego lub nowoczesnego wyglądu, wnętrza murowanego lub nierdzewnego, szklanych nośników, stylu z bali oraz kamienia lub cegły otaczającej kominek. Można również wybrać płaszcz kominkowy, aby dodać swoje ulubione akcenty dekoracyjne. Minimalna wysokość dla kominka gazowego wynosi około 3', podczas gdy kominek na drewno wymaga 10' łącznie z kominem.

3. BUDŻET

Dołki przeciwpożarowe mogą być bardziej przyjazne dla budżetu niż zewnętrzny kominek. Możesz go kupić w Heat & Glo® Outdoor Lifestyles w cenie od kilkuset dolarów do 6 tys. dolarów, w zależności od wyboru funkcji i opcji wykończenia.

Kominek zewnętrzny jest bardziej szpanerski niż kominek - od 3 do 24 tys. dolarów - który zawiera obwódkę z kafli, kamienia lub cegły i doda olśniewającą kotwicę do Twojej przestrzeni zewnętrznej.

4. CIEPŁO

Przy otwartym płomieniu jamy ogniowej, nawet najmniejszy powiew wiatru może przenieść ciepło z przestrzeni. Kominek nie zatrzyma ciepła tak długo jak kominek, ponieważ płomień nie jest zamknięty, ale może to być dobre lub złe w zależności od pory roku, klimatu i tego, ile ciepła rzeczywiście chcesz. W przypadku palenisk na drewno, dym może odwracać uwagę, jeśli jest rozpraszany.

Można ustawić kominek zewnętrzny, aby zablokować przeważający wiatr i zmniejszyć straty ciepła. A ponieważ płomień jest zamknięty, Twoje bale i ceglane wnętrze będą lepiej wypromieniowywać ciepło - dzięki temu przestrzeń będzie cieplejsza. Kominek opalany drewnem zasysa dym i odprowadza go z komina, więc nie jest to aż taki kłopot.

5. BEZPIECZEŃSTWO

Pożar drewniany zasługuje na największą ostrożność, ponieważ nie będzie zawierał iskier. Większość ludzi używa osłony, aby wyeliminować ryzyko. Pożar gazowy może być wyposażony w niskoprofilową, przezroczystą osłonę przeciwwiatrową dla bezpieczeństwa, jeśli w pobliżu znajdują się dzieci.

W kominku znajduje się płomień w komorze spalania. Drzwi, stalowy ruszt i/lub osłona przeciwpożarowa chronią dzieci przed żarem i iskrami ognia opalanego drewnem. Dodatkową ochronę zapewnia obramowana siatka lub drzwiczki zewnętrznego kominka gazowego.

Najnowsze artykuły na naszej stronie znajdziesz Tutaj

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie