Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

 

Nie każdy ma warunki pozwalające na cieszenie się z posiadania klasycznego kominka. Nie oznacza to jednak, że nie ma mowy o alternatywie. Szukając rozwiązania sprawdzającego się przede wszystkim jako element dekoracyjny warto postawić na biokominek. Jest on wart zainteresowania także dlatego, że jest jednym z tych rozwiązań, w przypadku których nie ma wątpliwości, że to ekologia jest stawiana na pierwszym miejscu. Niemała jest w tym zasługa choćby wlewanego do biokominków paliwa.

Paliwo do biokominka i jego zalety

Mówiąc o atutach paliwa do biokominka na pierwszy plan wysuwa się jego ekologiczność. To rozwiązanie, które jest bezpiecznym dla środowiska naturalnego źródłem energii. Nie może być jednak inaczej, skoro mamy do czynienia z rozwiązaniem powstającym z wykorzystaniem biologicznego alkoholu. Jego wysoka jakość to przede wszystkim konsekwencja obecności w jego składzie bioetanolu. Ten naturalny płyn charakteryzuje się tym, że produkuje się go z wykorzystaniem surowców roślinnych. Jego spalanie nie przyczynia się do wytwarzania dymu, co jest znakomitą wiadomością dla osób, którym w szczególny sposób na sercu leży dobru naszej planety. Podczas spalania bioetanolu do pomieszczenia, w którym do niego dochodzi, dostaje się jedynie para wodna oraz dwutlenek węgla. Tego ostatniego jest zresztą na tyle mało, że nie sposób mówić o jego szkodliwości dla zdrowia. Ilość ta jest porównywalna z tą, jaką sami produkujemy podczas oddychania. Mając to na uwadze nie możemy dziwić się, że biokominek nie wymaga od nas jakichkolwiek przewodów kominowych, a tym samym może być umieszczany w dowolnym miejscu. Jeśli palimy w biokominku tak naprawdę powinniśmy pamiętać jedynie o tym, że pomieszczenie powinno być wentylowane.

Także wygoda jest uważana za jedną z zalet, jakie pociąga za sobą wykorzystaniem biopaliwa. Nie ma mowy ani o żadnych osadach, ani o dymie albo o popiele, a tym samym nie musimy martwić się koniecznością regularnego czyszczenia urządzenia i niedogodnościami z tym związanymi. To z kolei pozwala zaoszczędzić nie tylko nasz czas, ale i energię. Mówimy też o produkcie bezpiecznym dla ludzkiego zdrowia. Najlepsze biopaliwa są badane i aprobowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Co więcej, wcale nie trzeba ich importować. Mamy do czynienia z produktami polskimi, z czym wiąże się zresztą ich kolejna zaleta – to, że są łatwo dostępne. Z solidnym biopaliwem mamy zresztą do czynienia nie tylko w sklepach stacjonarnych. Bez problemu uda się nam z pewnością zamówić je także przez Internet.

Biopaliwo – wiele zapachów

Decydując się na wlewanie biopaliwa do kominka możemy liczyć nie tylko na niemożliwe do zakwestionowania walory wizualne. Warto zwrócić uwagę również na to, że mamy do czynienia z płynem, który nie tylko nie przyczynia się do wysuszania powietrza, ale nawet nawilża je. Tego rodzaju urządzenie może mieć też zbawienny wpływ na nasze zmysły. Staje się alternatywą dla klasycznych odświeżaczy powietrza. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby wejść w posiadanie produktu o zapachu wiosennego lasu albo kawy.

Wybieramy najlepsze biopaliwo

Gdy zastanawiamy się nad tym, jakie biopaliwo wybrać, analizujemy przede wszystkim jego cenę. Trudno nie zgodzić się z tym, że jest to ważny czynnik, z całą pewnością jednak nie powinniśmy mówić o cenie jako o czynniku decyzyjnym. Na pierwszym miejscu niezmiennie powinna znajdować się jakość. Ma ona znaczący wpływ na prawidłowe działanie biokominka przyczyniając się jednocześnie znacząco do bezpieczeństwa samych domowników. Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy dany produkt rzeczywiście jest wart naszej uwagi, możemy opierać się na certyfikatach, jakie dany produkt uzyskał. Wśród najważniejszych często wymieniany jest atest wydawany przez Międzynarodowy Instytut Zdrowia Publicznego, a także certyfikat Państwowego Zakładu Higieny. Jakość biopaliwa może być oceniona choćby w oparciu o jego bezwonność. Jest ona najlepszym dowodem na to, że podczas produkcji konkretnego paliwa nie wykorzystano drażniącego nozdrza zapachu alkoholu.

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie