Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Piec na pellet – wygodne rozwiązanie, z którego warto skorzystać

Dobór odpowiedniego pieca domowego jest inwestycją na przyszłość. Rozsądnie wybrane urządzenie pozwoli na oszczędzenie sporej ilości finansów, w rocznym rozrachunku grzewczym. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, przeznaczonych m.in. do domów jednorodzinnych, są piece na pellet. Przedstawiamy szereg informacji na temat tego urządzenia grzewczego, które posiada wiele niepodważalnych zalet użytkowych.

Piec na pellet i jego dobór. Czym się różni piec od kotła grzewczego?

Kotłownia kojarzy nam się z dużym pomieszczeniem, ulokowanym w oddzielonej części budynku. To dobry trop, ponieważ różnica pomiędzy piecami a kotłami jest dosyć znaczna. Nie powinno się używać tych pojęć synonimicznie, co jednak jest częstą praktyką, także w sklepach z tymi urządzeniami. Cechą wspólną pieca i kotła jest jednak zasilanie energetyczne - potrzebują one paliwa, czyli w tym przypadku pelletu, aby prawidłowo ogrzewać pomieszczenia.

Kocioł przeznaczony jest do ogrzewania znacznie większej przestrzeni domowej. Jest on większą jednostką, o większej mocy, potrafiącą ogrzać duży dom. Piec jest znacznie mniejszym sprzętem, ulokowanym np. w salonie. Stanowi on nie tylko sposób na ogrzanie pokoju z aneksem, salonu, kuchni czy innego miejsca, ale jest również ważnym elementem dekoracyjnym. Jest on obsługiwany znacznie łatwiej, niż kocioł. Ma mniejszą pojemność, mniej trybów pracy i ogrzewa znacznie mniejszą przestrzeń. Jest jednak wystarczający, by ogrzać np. jedną kondygnację niewielkiego domu.

Kocioł stosowany jest zazwyczaj w zakładach przemysłowych, albo bardzo dużych domach. W niewielkich przestrzeniach znacznie lepiej sprawdzi się piec. Doradzamy zatem jaki piec na pellet wybrać, aby być zadowolonym z jego przyszłego użytkowania.

Technologia nowoczesnych pieców - po pierwsze bezpieczeństwo

Piece na pellet konstruowane zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami produkcyjnymi są urządzeniami w pełni bezpiecznymi podczas eksploatacji. To ważne, ponieważ kwestia bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych czynników, determinujących o końcowym zakupie urządzenia. Piec na pellet, aby został dopuszczony do sprzedaży, musi spełnić szereg warunków bezpieczeństwa. Mowa tutaj o m.in. poprawnym działaniu czujników temperatury czy ulatniania się gazów. System informacyjny uzupełniają głośniki informujące użytkownika o np. słabym ciągu powietrza czy zbyt wysokiej temperaturze. Niektóre egzemplarze, takie jak RAFAEL 6, posiadają także intuicyjny wyświetlacz, który dodatkowo poinformuje domowników o jakimkolwiek problemie.

Rozwijając wątek wymienionego pieca na pellet, warto zaznaczyć także inne funkcjonalności dotyczące bezpieczeństwa, które są dostępne w tym modelu. Chodzi nie tylko o wysoką solidność wykonania i odporność na wysokie temperatury, ale także o ceramiczne dodatki, wzmacnianą konstrukcję czy praktyczne drzwiczki.

Wygoda to kolejna istotna kwestia. Jaki piec na pellet spełni ten warunek?

Wygoda użytkowania będzie wiązała się z łatwością w obsłudze oraz pojemnością pieca na pellet. Warto wybrać taki egzemplarz, który będzie spełnia oba te kryteria w jak najwyższym stopniu. Niektóre modele, takie jak VIKING 8, posiadają dotykowe panele czy intuicyjne podajniki, usprawniające proces uzupełniania pelletu. Pojemny zasobnik umożliwia dłuższą i bardziej wydajną pracę urządzenia.

Niektóre piece posiadają możliwość pracy w różnych trybach. To znaczne ułatwienie dla osób, które poszukują dodatkowych oszczędności. Piec można ustawić w ekonomicznym trybie, który będzie oszczędniej zużywał paliwo. Oprócz trybu ekonomicznego można przełączyć piec na pellet w opcję ręczną. Dla osób lubiących planowanie i porządek pracy - niektóre modele posiadają możliwość programowania trybu dziennego i nocnego, dzięki czemu praca urządzenia może zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Dobierając odpowiedni piec na pellet warto również zwrócić uwagę na aspekty wizualne. Warto, aby wkomponowywał się on w miejsce jego pracy. Dobrze dobrany piec potrafi upiększyć wnętrze i sprawić, że zrobi się w nim znacznie przytulniej.

Aby ułatwić Ci obsługę pieca zapraszamy do działu Porady

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie