Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

 

Pellet jest zaliczany do paliw odnawialnych, nic więc dziwnego, że często określany jest mianem zielonego węgla. Warto zatem postawić sobie pytanie o to, czy może być alternatywą dla tych metod ogrzewania, do których przywykliśmy stosując je od lat.

Pellet – próba definicji

Pellet to wysokokaloryczne paliwo przyjmujące postać granulek, których średnica wynosi zaledwie kilka minimetrów. Powstaje z wykorzystaniem surowców odnawialnych pochodzenia roślinnego ulegających biodegradacji, w tym zwłaszcza z odpadów drzewnych charakteryzujących się tym, że są wolne od sztucznych dodatków. Tym, co imponuje osobom zainteresowanym paleniem pelletem jest jego kaloryczność sprawiająca, że mamy do czynienia z paliwem nie tylko ekologicznym, ale także ekonomicznym.

Ogrzewanie na pellet i jego zalety

Ze względu na charakterystyczne dla siebie właściwości pellet coraz częściej znajduje zastosowanie podczas ogrzewania budynków jednorodzinnych. W procesie spalania powstaje zaledwie niewielka ilość popiołu, znikome są przy tym również ilości dwutlenku węgla. Mówiąc o zaletach pelletu wypada jednak wspomnieć także o tym, że nie posiada on szkodliwych substancji, a jego spalanie nie przyczynia się do emisji nieprzyjemnych zapachów. Jeśli mamy do czynienia z paliwem niskiej jakości, zawsze musimy liczyć się z ryzykiem zapychania się podajnika. Częstym zjawiskiem jest również wytwarzanie dużej ilości popiołu. Gdy więc stawiamy na pellet, dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na te jego parametry, które określają zarówno wymiar, jak i gęstość paliwa, dopuszczalną zawartość pyłu, wartość opałową, a przede wszystkim – wilgotność. Nie można też zapominać, że pellet powinien być najpierw transportowany, a następnie również przechowywany we właściwy sposób. Ogrzewanie pelletem wysokiej jakości z pewnością przyczyni się do płacenia niższych rachunków. Daje też pewność, że sięgamy po rozwiązanie bezpieczne dla środowiska i samych domowników.

Ogrzewanie pelletem – zakup pieca

Nie ma rozwiązań wolnych od pewnych wad, w przypadku ogrzewania pelletem niedogodnością jest więc konieczność zakupu odpowiedniego urządzenia. Najlepiej, jeśli jest nim piec, który został wykonany z wykorzystaniem materiałów, które charakteryzuje rzeczywiście wysoka jakość. Obudowa urządzenia powinna być wykonana ze stali, dla poprawy walorów wizualnych pokrywa się ją przy tym farbą proszkową. Piec powinien też posiadać wbudowany podajnik. Im jest on większy – tym lepiej.

Więcej o piecach na pellet przeczytasz Tutaj

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie