Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Jeśli chodzi o zakup domu, jedną z pierwszych rzeczy, do których zagląda większość kupujących, jest efektywność energetyczna domu. Rosnące wskaźniki użytkowe i trendy pogodowe często sprawiają, że jest to ważny czynnik przy próbie znalezienia odpowiedniego miejsca do osiedlenia się. Efektywność jest ważna nie tylko wtedy, gdy dom idzie na rynek, ale jest także jednym z najlepszych ulepszeń, których właściciele domu szukają, gdy chcą dodać wartość do swojego domu. To dlatego, że efektywność energetyczna nie tylko się opłaca na dłuższą metę, ale także dlatego, że wiele państw podnosi stawkę za to, jak energia jest produkowana.

Kalifornia jest jednym z tych stanów, wyznaczającym wysokie standardy dla przyszłości zielonej energii. Zgodnie z tytułem 24 mandatu wszystkie nowe domy muszą być zasilane energią słoneczną. Nie jest to pierwszy raz, kiedy państwo narzuca nowe wymagania energetyczne w celu zmniejszenia obciążenia sieci elektrycznej. W ramach przygotowań do ekstremalnych warunków pogodowych, takich jak niedawna fala upałów, która powoduje, że mieszkańcy domagają się więcej energii, przyjęto wiele metod, w tym cieszące się złą sławą państwowe odcięcie dopływu energii elektrycznej dla bezpieczeństwa publicznego. Chociaż te obowiązkowe przerwy w dostawie energii pomagają, można zrobić więcej.

Kalifornia nie jest jedynym stanem, który prowadzi w kierunku budowania w zakresie wymagań energetycznych, aby zebrać bardziej zrównoważoną przyszłość. Północne stany, takie jak Massachusetts, Rhode Island i Vermont, uzyskały wysokie noty w Amerykańskiej Radzie ds. Gospodarki Energooszczędnej (American Council of Energy-Efficient Economy) za ciągłe koncentrowanie się na ulepszaniu kodeksów energetycznych.

Oprócz lokalnych działań związanych z użytkowaniem, istnieje wiele sposobów, w jakie właściciele domów mogą pomóc poprzez poprawę efektywności energetycznej swojego własnego domu.

Zastąpienie urządzeń wysokoenergetycznych bardziej wydajnymi wersjami

Zakup urządzeń z etykietą ENERGY STAR zapewni, że duże urządzenia, takie jak zmywarka, suszarka i pralka, zużywają najmniejszą ilość energii. Przed otrzymaniem prestiżowej etykiety urządzenia spełniają różne standardy. Ponadto eksploatacja tych urządzeń po okresach szczytowego zapotrzebowania może jeszcze bardziej zmniejszyć obciążenie sieci.

Zainstalować termostat programowalny

Znane z oszczędzania pieniędzy, programowalne termostaty pozwalają właścicielom domów stworzyć harmonogram zgodny z rodzinną rutyną. Termostaty mogą być regulowane w porach roku, aby ogrzewać i chłodzić, kiedy jest to najbardziej sensowne, zamiast stale pracować nad utrzymaniem określonej temperatury. Warto dowiedziec sie więcej czym jest ogrzewanie nadmuchowe i jak wpływa na energooszczedność domu.

Dodaj dodatkową warstwę izolacyjną

Izolacja domu jest szybkim sposobem na zrobienie dużego wrażenia, jeśli chodzi o efektywność energetyczną, a zabranie go na strych może być najłatwiejszym rozwiązaniem. Istnieją różne metody, na które właściciele domów mogą patrzeć, jeśli chodzi o izolację, ale jedna rzecz pozostaje taka sama - zmniejsza ona ilość energii potrzebnej do ogrzania lub schłodzenia domu.

Zainstaluj nowe drzwi i okna

Drzwi i okna odgrywają ważną rolę w efektywności energetycznej Twojego domu. Wymiana starszych instalacji na bardziej energooszczędne może stanowić dużą różnicę. Drzwi stalowe z biegiem lat stały się popularne ze względu na ich odporność na wypaczenia podczas zmian pogody i zaawansowane zabezpieczenia. Jeśli chodzi o znalezienie bardziej energooszczędnych okien, właściciele domów powinni rozważyć wersje z oznaczeniem ENERGY STAR lub NFRC.

Wreszcie, co nie mniej ważne, właściciele domów mogą również podjąć kroki w celu upewnienia się, że drzwi i okna są właściwie uszczelnione. Pomoże to uniknąć niepożądanych przeciągów, które mogą powodować nadmierne działanie prądu zmiennego lub ciepła.

Zainwestuj w energię słoneczną

Energia słoneczna jest niezwykle wydajna dzięki zdolności do wytwarzania energii bezpośrednio ze słońca.

Energia słoneczna jest również doskonałym projektem renowacji domu, ponieważ wnosi wartość dodaną do nieruchomości. W rzeczywistości, badanie przeprowadzone przez Zillow stwierdza, że domy z panelami słonecznymi sprzedają się średnio o 4,1% więcej w porównaniu z podobnymi domami bez nich. Oznacza to, że właściciele domów z instalacjami słonecznymi nie tylko korzystają z oszczędności związanych z użytkowaniem, ale również mogą cieszyć się dodatkową korzyścią przy wprowadzaniu swoich domów na rynek.

O energii słonecznej dowiesz się więcej Tutaj

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie