Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

 

Gdy zastanawiamy się nad tym, jaki sposób obudowy kominka cieszy się największą popularnością, kamień jest zazwyczaj naszym pierwszym skojarzeniem. Dlaczego akurat on tak często znajduje zastosowanie w naszym wnętrzu? O jakich zaletach tego materiału możemy mówić w pierwszej kolejności? Warto przeanalizować je jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Nie ma przecież rozwiązań idealnych, a każde poza zaletami posiada także pewne niedostatki, których również powinniśmy być świadomi.

Kamień na kominek – kwestie techniczne

Najlepszą opcją zwykle jest wykorzystywanie w obudowie płyty krzemianowo-wapiennej. Posiada ona szereg zalet, a jedną z najważniejszych wydaje się to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które jest wyjątkowo proste w montażu. Wystarczy nawet najprostsze narzędzie stolarskie, aby możliwe stało się nie tylko odpowiednie docięcie, ale i łączenie ze sobą kolejnych elementów. Nie bez znaczenia wydaje się również to, że mówiąc o tego rodzaju płytach mamy na myśli produkt niepalny wykazujący się odpornością na niekorzystny wpływ wysokich temperatur.

Kominek obłożony kamieniem – idealny design

Mówiąc o kamieniu nie można zapominać także o tym, że posiada on niemożliwe do zakwestionowania zalety estetyczne. Dawniej przecież w pałacach i bogatych wodach to właśnie go wykorzystywano najczęściej. I dziś mamy do czynienia z kontynuacją tego trendu. Możemy przy tym korzystać z nowoczesnych metod, a to pociąga za sobą szereg korzyści. Nadal jesteśmy w stanie odwzorowywać dawny wystrój, a jednocześnie możemy przedstawiać go z całkiem nowej perspektywy, bo żaden chyba materiał nie łączy tradycji i nowoczesności tak dobrze, jak robi to kamień. Jego zalety estetyczne są niemożliwe do zakwestionowania, a jedną z nich jest bez wątpienia różnorodność jego rodzajów, z jaką mamy do czynienia. Duże płyty to idealne rozwiązania, gdy mamy do czynienia z wnętrzami nowoczesnymi, idealnie współgrając także z metalem i stalą. Design to jednak nie tylko sama wielkość materiału, ale również jego faktura i kolor. I tu jednak kamień zasługuje na wystawianie mu najwyższych ocen. Aranżując wnętrze dobrze jest koncentrować się zresztą nie tylko na tym, aby kamień współgrał z wyglądem charakterystycznym dla wkładu kominkowego. Nie bez znaczenia wydaje się także jego dopasowanie do innych elementów, w tym do podłogi, ścian oraz mebli. Kamień może być zresztą umieszczony nie tylko wokół kominka, ale i na ścianie tuż za nim. To znakomite rozwiązanie zwłaszcza, jeśli zależy nam na tym, aby kominek był centralnym punktem pomieszczenia, w którym się znajduje.

Kamień – zalety praktyczne

Kominek, który został obłożony kamieniem zwraca na siebie uwagę także dlatego, że posiada jeszcze inną zaletę. To miejsce, które staje się łatwe w utrzymaniu w czystości. Jeśli zdecydujemy się na kamień gładki, zwykle wystarczy, że przetrzemy go szmatką, a będzie nas zachwycał swoją czystością. Jeśli z kolei zdecydowaliśmy sią na klasyczną cegłę, dobrym rozwiązaniem okaże się z pewnością zabezpieczenie jej specjalnymi preparatami chroniącymi przed osadzaniem się kurzu.

W poszukiwaniu idealnego surowca

Bez względu na to, czy marzy się nam kominek klasyczny, czy też nowoczesny, warto zaznajomić się z właściwościami surowca, który został przez nas wybrany do jego obudowy. Inaczej prezentują się łupki i kamień nieregularny, a inaczej marmur i granit i należy mieć tego świadomość.

 

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie