Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Zaprojektowane tak, aby pasowały do istniejącego murowanego kominka, gazowe wkłady kominkowe są najbardziej efektywnym sposobem na naprawę zimnego ciągu kominowego, obniżenie rachunku za ogrzewanie domu i odświeżenie wyglądu pomieszczenia. Mogą one nawet zwiększyć wartość Twojego domu! Jeśli chcesz doświadczyć czystego komfortu gazu ziemnego i oszałamiającego piękna ognia, poszukaj tych cech...

Trend 1: Piękne płomienie gazu, które imitują płomienie drewna
Dzięki najnowszym osiągnięciom w technologii palników gazowych, możesz teraz cieszyć się czystym komfortem płomieni gazu ziemnego, które tańczą i migoczą tak, jak prawdziwe płomienie palącego się drewna. Zaintrygowany? Odwiedź lokalny sklep z kominkami, aby doświadczyć tego nowego, ekscytującego trendu renowacyjnego dla siebie.

Trend 2: Gazowe wkłady kominkowe z bezpośrednim odpowietrzaniem

Wkłady kominkowe z bezpośrednią wentylacją, aby utrzymać ciepło, poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach i zaoszczędzić pieniądze, wkład kominkowy z bezpośrednią wentylacją gazową jest teraz zszywką do renowacji domu. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków z otwartym kominem, które pobierają powietrze do spalania z wnętrza Twojego domu, wkłady kominkowe z bezpośrednim odprowadzeniem spalin pobierają powietrze z zewnątrz. Wkłady kominkowe z bezpośrednim odpowietrzaniem są ogólnie uważane za bezpieczniejsze, cieplejsze i bardziej ekonomiczne, ponieważ zapobiegają przedostawaniu się zimnych przeciągów do Państwa domu i ciepłego powietrza.

Trend 3: Inteligentne wkłady kominkowe na gaz
Jakby kliknięcie włącznika nie było wystarczająco proste, teraz możesz włączyć wkład kominkowy tak samo, jak włączasz telewizor... za pomocą pilota! Jeszcze lepiej, podobnie jak można zaprogramować telewizor do nagrywania ulubionego programu, nowoczesne wkłady gazowe można zaprogramować do włączania i wyłączania w określonych godzinach. Możesz nawet zaprogramować temperatury, które chcesz utrzymać w określonych porach dnia lub nocy. Niestety, nie możesz jeszcze poprosić Alexa lub Google Home Mini o obsługę Twojego kominka gazowego, ale przyszłość wygląda obiecująco!

Trend 4: Wysoka sprawność cieplna

Jeśli nie masz szafy pełnej złotych cegieł, prawdopodobnie chcesz kupić nowoczesny gazowy wkład kominkowy, który może obniżyć Twój miesięczny rachunek za ogrzewanie domu. Większość wkładów kominkowych może ciąć chłodny ciąg kominowy, ale tylko najlepsze gazowe wkłady kominkowe są tak skonstruowane, aby utrzymać ciepło za mniej. Ulepszenia takie jak technologia ceramicznego ogrzewania promiennikowego, wielobiegowe dmuchawy, programowalne sterowanie ciepłem i zestawy do dystrybucji ciepła w wielu pomieszczeniach pomagają właścicielom domów wydawać mniej i cieszyć się więcej. Aby uzyskać optymalną wydajność i piękne płomienie w złotym kolorze, poszukaj wkładu kominkowego o sprawności pomiędzy 70 - 85%. Wyższa sprawność = ogień niebieski.

Trend 5: Ciepło, które można zmniejszyć (i zwiększyć)

W przeciwieństwie do twojego pieca, ogień jest piękny. Oprócz ciepła, ogień tworzy oszałamiającą atmosferę, którą my, ludzie, kochamy cieszyć się przez cały rok. W mroźne zimowe noce potrzebujesz maksymalnego ciepła, ale co z chłodnymi wiosennymi dniami? Jeśli chcesz mieć wkład kominkowy gazowy, którym możesz cieszyć się prawie przez cały rok, poszukaj takiego, który posiada szeroką gamę BTU i wielostopniową regulację obrotów. 

Trend 6: Indywidualizacja
Dzięki myślącym przyszłościowo producentom kominków, dostosowanie do potrzeb klienta jest teraz przyjemne, łatwe i przystępne cenowo. #ProTip: Personalizacja wykracza poza styl; najlepsi producenci kominków oferują funkcjonalne akcesoria, takie jak zestawy do konwersji wkładów gazowych na propan i zestawy do dystrybucji ciepła.

Trend 7: Małe wkłady kominkowe na gaz

Większy nie zawsze jest lepszy. Kompaktowe wkłady kominkowe gazowe są idealne do ogrzewania przytulnych pomieszczeń. Masz sypialnię, łazienkę czy malutki domek do ogrzewania? Do tego potrzebny jest kompaktowy wkład gazowy. Najlepiej wybrać wkład gazowy pasujący do wielkości pomieszczenia, ale czasami nie jest to możliwe. Na przykład, jeżeli istniejący otwór w kominku murowanym jest zbyt wąski lub zbyt płytki, aby zmieścił się w nim wkład średni lub duży, jedynym rozwiązaniem może być wkład mały.  W przypadku konieczności ogrzania dużego pomieszczenia małym wkładem, należy wybrać wkład gazowy z wbudowaną dmuchawą.

Trend 8: Dmuchawy o zmiennej prędkości obrotowej

Potrzebujesz dmuchawy? Odpowiedz "tak", jeśli chcesz wepchnąć ciepło w odległe zakątki swojego pokoju i dalej. Dmuchawy o wielu prędkościach obrotowych zapewniają największy komfort, ponieważ można je regulować tak, aby powietrze krążyło miękko lub z dużą siłą. Wybierz wkładkę z gwarantowaną dmuchawą, która pracuje z zachowaniem odpowiedniego poziomu hałasu. Lokalny sprzedawca kominków pomoże Ci określić, które wkłady kominkowe na gaz mają najlepsze dmuchawy. #Wskazówka: Nie można używać dmuchawy, jeżeli jej nie ma. Wszystkie gazowe wkłady kominkowe dostarczają ciepło promieniujące, ale dmuchawa zapewnia natychmiastowy, silny wzrost temperatury. Włącz dmuchawę, lub wyłącz ją, to twój wybór!

Trend 9: Renowacja starego kominka murowanego

Więc, masz piękny nowy wkład kominkowy gazowy, ale stary, brzydki murowany kominek... co teraz? Wykańczanie pozwala na przeprowadzenie dramatycznej transformacji bez dramatycznej ceny. Sprawdź Pinterest lub Houzz, aby zobaczyć tysiące inspirujących zdjęć renowacji kominka. Możesz również sprawdzić zdjęcia renowacyjne klientów w galeriach pomysłów na stronach producentów.

Trend 10: Maksymalizacja widoczności ognia
Widzisz mnie teraz? Jeśli musisz zmrużyć oczy, by zobaczyć płomienie w swoim kominku, możesz zrobić to lepiej. Nowa technologia od kilku lat pomaga producentom kominków maksymalizować pole widzenia wkładów kominkowych gazowych, a teraz trend ten jest już w pełni widoczny. Nie ma znaczenia jaki rozmiar wkład gazowy kupisz lub czy Twój styl jest współczesny czy tradycyjny - zmaksymalizowane pola widzenia ognia są "w".

Tutaj poznasz koszty instalacji ogrzewania gazowego w Twoim domu.

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie