Biokominki ogrodowe - bestsellery

Wolnostojący SIERRA biały z certyfikatem TÜV 1 090,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący ROMEO czarny z certyfikatem TÜV 830,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący GALINA z certyfikatem TÜV 210,00 PLN Zobacz w sklepie

Przechowywanie drewna obok kominka- jak to robić?

Nie da się ukryć, że kominek ostatnimi czasy cieszy się ogromną popularnością. Oprócz tego, że pełni praktyczne funkcje, bowiem jest świetnym urządzeniem grzewczym, to dodatkowo odgrywa jeszcze jedną ważną rolę- dekoracyjną. Ma stosunkowo duży wpływ na to, jak wygląda dane pomieszczenie. Istotne jest również drewno, które odpowiednio zaprezentowane będzie pozytywnie wpływać na wystrój mieszkania. W jaki sposób prawidłowo przechowywać ten popularny surowiec? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Oszczędność miejsca

Aby skutecznie zaoszczędzić miejsce, a dodatkowo ciekawie zaaranżować przestrzeń kominkową, warto zaopatrzyć się w kominek, który będzie posiadał szufladę, ewentualnie półkę. Będzie spełniać swoje funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Ułożenie drewna pod kominkiem wolnostojącym spowoduje, że uda nam się zyskać wystarczająco wolnej przestrzeni, w przeciwieństwie do sytuacji, w której drewno umieszczane jest w specjalnym pojemniku znajdującym się obok kominka. Co jeśli jednak nie mamy możliwości posiadania dodatkowych półeczek? Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być ułożenie drewna pomiędzy urządzeniem i ścianą, co w konsekwencji spowoduje zyskanie ciepłego klimatu. Będzie to ciekawie się prezentować zarówno w nowoczesnych przestrzeniach, jak i w sielskiej stylizacji.

A może wnęka na drewno przy kominku?

Jeśli chcielibyśmy w skuteczny sposób zaoszczędzić czas, warto już na początkowym etapie zarówno projektowania, jak i budowy domu, zaplanować wnękę. Dlaczego jest to tak dobre rozwiązanie? W przypadku, kiedy zdecydujemy się na przynoszenie tego surowca do domu w większych ilościach, wówczas nie będziemy musieli regularnie wybierać się po dodatkowe drewno. Oznacza to, że zaoszczędzimy czas związany z podróżą do garażu lub piwnicy. Oprócz tego, że zaoszczędzimy swój wolny czas i energię, to jeszcze dodatkowo zadbamy o cudowny wystrój, bowiem całość będzie prezentowała się doskonale i z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Nie zapominajmy jednak o tym, aby wilgotność drewna nie przekraczała 20 %, w przeciwnym wypadku właściwości termiczne kominka nie będą w pełni wykorzystane. Można to sprawdzić za pomocą specjalnego miernika wilgotności, który jest ogólnodostępny w wielu sklepach.

Odpowiednia ochrona podłogi to podstawa

Zanim zdecydujemy się na przechowywanie drewna obok kominka, powinniśmy w tym miejscu zaopatrzyć się w odpowiednią podłogę, która będzie w sposób szczególny odporna na zarysowania i uszkodzenia. Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się odpowiednia folia ochronna. Pozwoli to na zachowanie pięknej przestrzeni, która okaże się idealna do wypoczynku, wyciszenia się. Tylko najtrwalsze materiały umożliwią zrealizowanie tego celu. Dlatego tak ważne jest, aby przechowywać drewno w sposób przemyślany i oczywiście wcześniej zaplanowany.

Zalety stalowego stojaka na drewno

Należy pamiętać o tym, że wnęka w ścianie i odpowiednia półka to nie jest jedyne rozwiązanie. Ciekawym pomysłem może okazać się specjalny stojak na drewno. To jak będzie wyglądał, zależy od naszych indywidualnych preferencji, jednakże nie możemy zapomnieć o tym, aby całość współgrała estetycznie. Co więcej, warto zastanowić się nad odpowiednim modelem, bowiem możliwe jest zarówno ułożenie drewna w pionie, jak i w poziomie. Nie zapomnijmy o odporności na obciążenie, a także o tym, aby ustawić go w bezpiecznej odległości, aby nie doszło do niebezpiecznych, ryzykownych sytuacji.

A może zdaj się na własną kreatywność?

Pamiętajmy o tym, że niekoniecznie musimy kupować specjalny kosz lub stojak w sklepie. Swoje funkcje spełni również skrzynia lub kosz wiklinowy. Warto rozejrzeć się w domu lub w piwnicy, ewentualnie przejrzeć ogłoszenia internetowe. Często dochodzi do sytuacji, w których tego typu elementy są oddawane zupełnie za darmo. Nie zapominajmy przy tym o odpowiedniej estetyce i o zachowanych proporcjach. Może warto wykorzystać przestarzałą szafkę, która to jednak ciekawie się prezentuje? Wybór należy do Ciebie!

Więcej aranżacji kominka znajdziesz w dziale Inspiracje

Ogrzewacze gazowe - hity tego sezonu!

UMBRELLA stalowy biały 1 560,00 PLN Zobacz w sklepie
Wolnostojący PATIO stalowy - sterowanie manualne 2 790,00 PLN Zobacz w sklepie
wolnostojący UMBRELLA stalowy czarny 1 540,00 PLN Zobacz w sklepie